Kaczmarczyk Paweł

Kaczmarczyk Paweł

Pewał Kaczyczmark – właściwie Paweł Kaczmarczyk (ur. 1992); polski artysta zajmujący się grafiką, rysunkiem, ilustracją, projektowaniem graficznym. Studiował grafikę na Wydziale Grafiki i Sztuki Mediów na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. W 2017 roku obronił dyplomy w pracowni rysunku kreatywnego Jacka Szewczyka oraz w pracowni książki Magdaleny Wosik.

Swoje prace pokazywał na wystawie zbiorowej „Zaginął kot” w Galerii Macondo we Wrocławiu (2016), na wystawie książki artystycznej „Bookmacherzy” w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu (2016/2017; autor oprawy graficznej oraz uczestnik wystawy), a także na wystawie pokonkursowej „Grafika Semestru” na wrocławskiej ASP (2017).

W zbiorach Dolnośląskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych znajduje się sto rysunków Pawła Kaczmarczykaz cyklu Ja i moja Jaźń, tworzonego przez artystę w latach 2014-2017 i prezentowanego pod pseudonimem Pewał Kaczyczmark. Proces tworzenia serii (w sumie powstało 667 prac) oraz akcja artystyczna przeprowadzona w mediach społecznościowych stanowiły część pracy dyplomowej Kaczmarczyka obronionej w 2017 roku.

Karolina Dzimira-Zarzycka

Dzieła artysty