Epping Sarah

Epping Sarah

Sarah Epping (ur. 1986) – amerykańska artystka oraz kuratorka. 

W latach 2009-2012 studiowała na University of Nebraska (projektowanie graficzne, studia licencjackie). Następnie w latach 2015-2017 grafikę artystyczną (studia magisterskie) na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Od 2018 jest doktorantką na tej uczelni.

Brała udział w następujących wystawach zbiorowych (wybór): „Zenity” (Muzeum Współczesne Wrocław, 2019), „Invisibile” (Studio BWA Wrocław, 2020, była również współkuratorką tej wystawy), 18. Przegląd Sztuki „Survival” 2020 (instalacja artystyczna pt. The Resonance of Waste wykonana z Charlotte Biszewski). Współtworzyła z Aleksandrą Trojanowską projekt be(e) visible, pokazywany m.in. w NAU Gallery (Praga, 2019).

W swojej twórczości zajmuje się przede wszystkim grafiką artystyczną, posługując się różnymi technikami. W jej pracach możemy dostrzec łączenie motywów roślinnych i zwierzęcych oraz form geometrycznych. Odznaczają się one stonowaną kolorystyką oraz symetryzującymi układami form. Epping jest również kuratorką wystaw oraz autorką instalacji artystycznych.

W kolekcji Dolnośląskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych we Wrocławiu znajduje się praca Sarah Epping pt. Prism.

Jakub Zarzycki

Dzieła artysty