Samoobsługowy warsztat sztuki — wystawa

Samoobsługowy warsztat sztuki — wystawa

miejsce: FALANSTER, ul. Św Antoniego 23

czas: 23 października — 10 listopada
wernisaż: 23.10 cały dzień wspólna zabawa na poduchach.
Przerwa od godz.15.00 do 17.00 na wegański obiad.

druga sobota: 06.11 Integracyjna zabawa od godz 15.00.

Zapraszamy całe rodziny + pojedyncze osoby (w każdym wieku) do zabawy, na wystawie podsumowującej cykle tematyczne Szarość i komporyzcja zrealizowane na naszych wtorkowych warsztatach w marcu, kwietniu, maju i czerwcu tego roku, w Muzeum Architektury.

Mali i duzi goście kreatywnie spędzą czas wchodząc w aktywny dialog z dwoma panoramicznymi obrazami.

Pierwszy to fotokolaż pokazujący podwórkowe ściany z dzielnicy Nadodrze. Przez dorysowywanie na nim własnych komentarzy (sucho ścieralnymi mazakami) będziemy mogli wpływać na wygląd wizualnej makiety murów. 
Szarość i brzydota obdrapanych ścian przez skumulowaną tu ilość detali (rur, kratek, otworów), zmienia się w abstrakcyjną formę. Uwypuklona rzeczywistość inspiruje do indywidualnego snucia "podtynkowych opowieści". 

Drugi panoramiczny kolaż uniesie nas nad ziemię. Zabawa we władców chmur pozwoli nam sterować ich ilością i układem. Przysłaniając lub odsłaniając namagnesowanymi obłokami, wybrane przez nas fragmenty obrazu, modelujemy widok na niebanalny krajobraz. 

W cyfrowych ramkach zobaczymy pokaz prac stworzonych w maju i czerwcu, podczas realizacji cyklu KOMPOZYCJA.

Autorką manipulacyjnych obrazów jest Patrycja Mastej koordynatorka "Warsztatu Sztuki", współtwórczyni "Interaktywnego Placu Zabaw".

więcej informacji: falanster.pl

Powiązane